Terasy Modřín – dřevěné terasy REAL DECK

Modřín slezský – terasová prkna, rozměr 26 x 146mm /27 x 140mm REAL DECK, drážkované

Dřevo na terasy Slezský modřín – terasové dřevo, ROZMĚR: 26 x 146 mm / 27 x 140 mm, oboustranně jemně drážkovaný. Modřínové dřevo na terasy je pevné a díky obsažené pryskyřici trvanlivé. Cenově výhodná varianta.

Modřín slezský - terasová prkna

Modřín slezský – terasová prkna, rozměr 28 x 125mm REAL DECK, drážkované

Dřevo na terasy Slezský modřín – terasové dřevo, ROZMĚR: 28 x 125 mm oboustranně jemně drážkovaný. Modřínové dřevo na terasy je pevné a díky obsažené pryskyřici trvanlivé. Cenově výhodná varianta.

Modřín slezský - terasová prkna

Sibiřský modřín – terasová prkna, rozměr 27 x 145mm REAL DECK, drážkované

Dřevo na terasy – Sibiřský modřín – terasové dřevo, ROZMĚR: 27 x 145 mm, jemná/hrubá drážka. Sibiřský modřín se vyznačuje hustými letokruhy díky pomalému růstu v drsných povětrnostních podmínkách. Dosahuje hustoty až 650 kg/m3. Toto dřevo lze opticky zhodnotit OSMO terasovými oleji na bázi přírodních olejů a vosků.

Sibiřský modřín - terasová prkna

Sibiřský modřín – terasová prkna, rozměr 28 x 120mm REAL DECK, hladké

Dřevo na terasy – Sibiřský modřín – terasové dřevo, ROZMĚR: 28 x 120 mm, oboustranně hladké prkno. Sibiřský modřín se vyznačuje hustými letokruhy díky pomalému růstu v drsných povětrnostních podmínkách. Dosahuje hustoty až 650 kg/m3. Toto dřevo lze opticky zhodnotit OSMO terasovými oleji na bázi přírodních olejů a vosků.

Sibiřský modřín - terasová prkna

Sibiřský modřín – terasová prkna, rozměr 28 x 145mm REAL DECK, hladké

Dřevo na terasy – Sibiřský modřín – terasové dřevo, ROZMĚR: 28 x 145 mm, oboustranně hladké prkno. Sibiřský modřín se vyznačuje hustými letokruhy díky pomalému růstu v drsných povětrnostních podmínkách. Dosahuje hustoty až 650 kg/m3. Toto dřevo lze opticky zhodnotit OSMO terasovými oleji na bázi přírodních olejů a vosků.

Sibiřský modřín - terasová prkna

Sibiřský modřín: dřevo na terasy

Původ Sibiřského modřínu a jeho výskyt: Západosibiřská nížina a severní Evropa

Sibiřský modřín

Popis dřeva – Sibiřský modřín :

Modřín sibiřský patří k nejcennějším a nejtrvanlivějším druhům mezi jehličnatými druhy dřeva. Jeho obsažená pryskyřice odpuzuje vodu jako přírodní impregnace a chrání dřevo před napadením houbami. Na základě pomalého růstu v chladných regionech dosahuje Sibiřský modřín hustoty ca 650 kg/m3. Roste a odolává drsným podmínkám v nadmořských výškách až 3700 m nad mořem. K typickým vlastnostem Modřínu sibiřského patří sklon k tvorbě podélných trhlinek a ronění pryskyřice, které se může vyskytnout při pokládce i po dokončení. Pomocí výrobků od OSMO však můžeme tyto jevy výrazně eliminovat. Modřín je obzvláště citlivý na železo, a aby se zabránilo místům od rzi, je vhodné používat pouze připevňovací prostředky z ušlechtilé oceli. Protože má modřín sklon k rozštěpu, měla by být všechna místa k připevnění předvrtána.

Na konce čel doporučujeme použít výrobek OSMO vosk na řezné hrany, aby se zabránilo průniku vlhkosti do dřeva řeznými hranami. Dřevo je vysušené na konečnou vlhkost cca 18% +/- 2%. Terasové dílce ze Sibiřského modřínu dodáváme dle ČSN 492110 v třídění A/B. Dřevina Sibiřský modřín dokáže odolávat díky obsažené pryskyřici v exteriérových podmínkách i bez povrchového ošetření. Výsledkem je šedá patina, která se vytvoří na povrchu dřeva vlivem působení UV záření a vody. V případě že by jste chtěli dřevo opticky zhodnotit nátěrem, doporučujeme vám terasové oleje od OSMO na olejovo voskové bázi např., modřínový terasový olej č. 009 jehož barevné pigmenty jsou přizpůsobeny přírodní barvě dřeviny modřín. Bezbarvé typy olejů se na terasy nedoporučují, protože nedokážou z dlouhodobého hlediska chránit povrch dřeva před UV zářením.

Jesenický / Slezský modřín : dřevo na terasy

Původ Jesenického / Slezského modřínu a jeho výskyt: Střední Evropa, Jesenické podhůří a část Slezska

Popis dřeva – Jesenický / Slezský modřín :

Stejně jako Modřín sibiřský patří Modřín slezský k ceným a trvanlivým druhům jehličnatého dřeva. Jeho obsažená pryskyřice odpuzuje vodu jako přírodní impregnace a chrání dřevo před napadením houbami. Na základě pomalého růstu v chladnějších oblastech dosahuje Modřín slezský ca 550 kg / m3, tento typ modřínu se u nás těží v oblasti Jesenického podhůři a části Slezska – na Bruntálsku, Krnovsku a Opavsku. Rozdíly v barvě a fládrování jsou přírodními vlastnostmi tohoto typu dřeva. Také větší množství suků a jejich velikost než vykazuje Modřín sibiřský je třeba plně tolerovat. K typickým vlastnostem Modřínu slezského patří sklon k tvorbě podélných trhlinek a ronění pryskyřice, které se může vyskytnout při pokládce i po dokončení. Pomocí výrobků od OSMO však můžeme tyto jevy výrazně eliminovat. Modřín je obzvláště citlivý na železo, a aby se zabránilo místům od rzi, je vhodné používat pouze připevňovací prostředky z ušlechtilé oceli. Protože má modřín sklon k rozštěpu, měla by být všechna místa k připevnění předvrtána. Na konce čel doporučujeme použít výrobek OSMO vosk na řezné hrany, aby se zabránilo průniku vlhkosti do dřeva řeznými hranami. Dřevo je vysušené na konečnou vlhkost cca 18% +/- 2%. Terasové dílce ze Slezského modřínu dodáváme dle ČSN 492110 v třídění A/B. Dřevina Slezský modřín dokáže odolávat díky obsažené pryskyřici v exteriérových podmínkách i bez povrchového ošetření. Výsledkem je šedá patina, která se vytvoří na povrchu dřeva vlivem působení UV záření a vody. V případě že by jste chtěli dřevo opticky zhodnotit nátěrem, doporučujeme vám terasové oleje od OSMO na olejovo voskové bázi např., modřínový terasový olej č. 009 jehož barevné pigmenty jsou přizpůsobeny přírodní barvě dřeviny modřín. Bezbarvé typy olejů se na terasy nedoporučují, protože nedokážou z dlouhodobého hlediska chránit povrch dřeva před UV zářením.