Terasy Merbau – dřevěné terasy REAL DECK

Merbau – dřevo na terasy, rozměr 25 x 145mm REAL DECK

Dřevo na terasy Merbau, ROZMĚR: 25 x 145mm, odstín červenohnědý s jemným žilkováním, dodáváno ve vzduchosuchém stavu. Merbau je dřevo velmi tvrdé a má dlouhou životnost.

Merbau - dřevo na terasy, rozměr 25 x 145mm REAL DECK

Merbau Clip – dřevo na terasy, rozměr 22 x 140mm REAL DECK

Dřevo na terasy Merbau Clip, ROZMĚR: 22 x 140 mm, odstín červenohnědý. Dřevo je ve vzduchosuchém stavu. Prkna jsou profrézovaná na podélné straně pro uchycení do klipu..

Merbau Clip - dřevo na terasy, rozměr 22 x 140mm REAL DECK

Merbau: terasové dřevo na terasy, dřevěné terasy Merbau

Hlavní země původu massaranduba dřeva na terasy: jihovýchodní Asie, zejména Indonésie, Vietnam, Thajsko a Malajsie v oblastech blízko pobřeží a ve vyšších polohách do 400 m nad mořem.

Merbau: terasové dřevo na terasy, dřevěné terasy Merbau

Popis dřeviny Merbau:

Terasy z dřeviny Merbau dodáváme vzduchosuché s vlhkostí ca. 20%. Jádrové dřevo je hnědošedé až tmavě červenohnědé s různými odstíny. Barevné rozdíly mezi jednotlivými prkny jsou přirozené a obvyklé. Jádrové dřevo, které se ne vždy zbaví světlejší běli, vykazuje vysokou odolnost vůči plísni a hmyzu. Letokruhy nejsou znatelné, suché dřevo je bez zápachu. Ve dřevu, které je vystaveno venkovnímu prostředí může docházet k drobným prasklinkám a trhlinám na koncích prken, což je způsobeno střídáním relativní vlhkosti vzduchu. Toto dřevo obsahuje vysoký obsah pryskyřice, která se projevuje výskytem zlatavě žlutým žilkováním. Dřevo je velmi tvrdé a má dlouhou životnost díky vysoké hustotě a obsaženým látkám. Tyto olejnaté obsažené látky mohou být během první fáze vystavení povětrnostním podmínkám vyplaveny deštěm. Z toho důvodu musí být dřevo umístěné na terasách či balkonech použito tak, aby voda stékající ze dřeva byla odvedena okapy a dešťovými žlaby.

Plocha terasy by se měla upravit olejem ca. 2 měsíce po pokládce, kdy dojde k přirozenému úbytku olejnatých látek z povrchu dřeva. Bez provedeného ošetření zůstává dřevo bez újmy na na povrchu se vytvoří šedo – stříbrná patina. S terasovým olejem OSMO COLOR bezbarvým nebo bangkirai olejem můžete dřevo na dlouhou dobu zhodnotit. Pro správnou funkčnost terasy je bezpodmínečně nutné dodržet základní pravidla pro pokládku dřevěných teras a vytvoření dostatečně stabilní konstrukce. Pro podkladní konstrukci má být kvůli rovnoměrnému nabobtnání a smršťování použito pouze dřevo stejné nebi podobné hustoty jako dřevo pochozí. Pro správnou údržbu a čištění věnujte pozornost pokynům k údržbě terasových prken.