Terasy Massaranduba – dřevěné terasy REAL DECK

Massaranduba – dřevo na terasy, rozměr 21 x 145mm REAL DECK

Dřevo na terasy Massaranduba, ROZMĚR: 21 x 145 mm, uměle sušené dřevo, rozměrově stálejší, purpurově červenohnědý odstín, Massaranduba je velmi tvrdé dřevo s dlouhou životností.

Massaranduba - dřevo na terasy, rozměr 21 x 145mm REAL DECK

Massaranduba – dřevo na terasy, rozměr 25 x 145mm REAL DECK

Dřevo na terasy Massaranduba, ROZMĚR: 25 x 145 mm, na skladě dostupnost v různých délek,vzduchosuché dřevo, purpurově červenohnědý odstín, Massaranduba je velmi tvrdé dřevo s dlouhou životností.

Massaranduba - dřevo na terasy, rozměr 25 x 145mm REAL DECK

Massaranduba: terasové dřevo na terasy, dřevěné terasy ze dřeviny Massaranduba

Hlavní země původu Massaranduba dřeva na terasy: Střední a jížní Amerika

Massaranduba: terasové dřevo na terasy, dřevěné terasy ze dřeviny Massaranduba

Popis dřeviny Massaranduba

Mimořádně jemné, rovnoměrně strukturované a rovně rostlé dřevomá purpurově červenohnědou barvu s různými odstíny. Barevné rozdíly mezi jednotlivými prkny jsou přirozené a obvyklé.
Ve dřevě se mohou vyskytnout otvory od hmyzu, které však neovlivňují trvanlivost a statické vlastnosti. Dřevo je velmi tvrdé a má dlouhou životnost díky vysoké hustotě a obsaženým látkám.Tyto olejnaté obsažené látky mohou být během první fáze vystavení povětrnostním podmínkám vyplaveny deštěm. Z toho důvodu musí být dřevo umístěné na terasách či balkonech použito tak, aby voda stékající ze dřeva byla odvedena okapy a dešťovými žlaby. Plocha terasy by se měla upravit olejem ca. 3 měsíce po pokládce, kdy dojde k přirozenému úbytku olejnatých látek z povrchu dřeva.

Bez provedeného ošetření zůstává dřevo bez újmy a časem se vytvoří na povrchu dřeva šedo–stříbrná patina. S terasovým olejem OSMO COLOR na Massarandubu můžete dřevo na dlouhou dobu opticky zhodnotit. Pro správnou funkčnost terasy je bezpodmínečně nutné dodržet základní pravidla pro pokládku dřevěných teras a vytvoření dostatečně stabilní podkladní konstrukce.
Pro podkladní konstrukci má být kvůli rovnoměrnému nabobtnání a smršťování použito pouze dřevo stejné nebo podobné hustoty jako dřevo pochozí. Pro správnou údržbu a čištění si vyžádejte od našich prodejců technické podmínky a pokyny na údržbu terasových prken.