Terasy Ipe – dřevěné terasy REAL DECK

Ipe – dřevo na terasy, rozměr 21 x 145mm REAL DECK

Dřevo na terasy Ipe, ROZMĚR: 21 x 145 mm s jemnou drážkou pohledovou nebo hladká. Ipe je exotické dřevo s různorodostí barev od světle až tmavě čokoládově hnědá až po olivově hnědou barvu..

Ipe - dřevo na terasy

Ipe – dřevo na terasy, rozměr 21 x 145mm REAL DECK

Dřevo na terasy Ipe, ROZMĚR: 21 x 145 mm s hladkou drážkou. Ipe je exotické dřevo s různorodostí barev od světle až tmavě čokoládově hnědá až po olivově hnědou barvu..

Ipe - dřevo na terasy

Ipe (lat. Tabebuia spp.): terasové dřevo na terasy

Hlavní země původu ipe dřeva na terasy: dřevo se vyskytuje nesouvisle v Jižní a Střední Americe a také v karibské oblasti. Většinou je známé jako Ipe, ale označuje se také jako lapacho a ironwood. Stromy dorůstají do výšky 45 m.

Terasy Ipe

Ipe dřeva na terasy

Dřevo Ipe je světle až tmavě čokoládově hnědé , občas přechází do olivově hnědého odstínu. Barevné rozdíly mezi jednotlivými prkny jsou přirozené a obvyklé.

Dřevo Ipe je všeobecně pokládáno za pevné a velmi tvrdé. Vlákno je sice přímé, ale též spirálově uložené, což může někdy způsobovat obtížnější opracovatelnost, obzvláště kvůli nepravidelné textuře měnící se z jemné na střední.

Ipe je velice těžké dřevo, s hustotou po vysušení až 1200 kg/m3. Je v každém ohledu velmi trvanlivé a po vysušení je stabilní. Díky vysoké tvrdosti a díky vysoké hustotě a vysokému obsahu ve dřevě obsažených látek má dlouhou životnost. Tyto ve dřevě obsažené látky mohou zpomalovat schnutí a zamezovat dostatečnému přilnutí barvy. Proto je velmi vhodné dřevo Ipe před první úpravou nechat min. 2 – 3 měsíce zvětrat. Po této době pro zachování původní barvy je vhodné dřevo ošetřit a jako nejvhodnější ošetření doporučujeme 2 nátěry jedním z OSMO Speciálních olejů na dřevo s pigmentovým základem. Tak můžete dřevo na dlouhou dobu opticky zhodnotit.

Při aplikaci nátěru postupujte přesně dle pokynů uvedených na obalu. Pro správnou funkčnost terasy je bezpodmínečně nutné dodržet základní pravidla pro pokládku dřevěných teras a vytvoření dostatečné stabilní podkladní konstrukce. Pro správnou údržbu a čištění si vyžádejte od našich prodejců technické podmínky a pokyny na údržbu terasových prken.

Použití

Široké možnosti využití zahrnují výrobu venkovních teras, stavbu lodních palub, zábradlí a trupů lodí. Tato dřevina je také používána ve stavebnictví.