Terasy Garapa – dřevěné terasy REAL DECK

Garapa – dřevo na terasy, rozměr 25 x 145mm REAL DECK

Dřevo na terasy Garapa, ROZMĚR: 25 x 145 mm je exotické dřevo s různorodostí barev od světle hnědavě žlutého odstínu až po středně hnědou barvu. Obě strany prkna jsou pohledové a Vy můžete zvolit dřevo na pokládku podle lepší optiky prkna.

Garapa - dřevo na terasy

Garapa – dřevo na terasy, rozměr 22 x 140mm REAL DECK

Dřevo na terasy Garapa, ROZMĚR: 22 x 140 mm je exotické dřevo s různorodostí barev od světle hnědavě žlutého odstínu až po středně hnědou barvu. Obě strany prkna jsou pohledové a Vy můžete zvolit dřevo na pokládku podle lepší optiky prkna.

Garapa - dřevo na terasy

Garapa (Apuleia leiocarpa ): terasové dřevo na terasy

Garapa dřevo nazývané taky jako brazilský jasan je listnatá dřevina s vysokou trvanlivostí.

Hlavní země původu garapy dřeva na terasy: garapa pochází převážně z Jižní Ameriky z Brazílie .

Garapa

Popis garapa dřeva na terasy:

Dřevo Garapa je světle žlutohnědé dřevo, které na vzduchu na povrchu částečně tmavne na středně hnědou barvu. Garapa má převážně přímé vláknění.

Garapa má hustotu po vysušení od 800 do 1000 kg/m3, průměrně 900 kg/m3. Suší se pomalu a při použití má dobrou stabilitu. Barevné rozdíly mezi jednotlivými prkny jsou přirozené, nejsou však silně markantní.

Dřevo je velmi tvrdé a má dlouhou životnost díky vysoké hustotě a vysokému obsahu ve dřevě obsažených látek. Ty mohou zpomalovat schnutí a zamezovat dostatečnému přilnutí barvy. Proto je velmi vhodné dřevo Garapa před první úpravou nechat min. 2 – 3 měsíce zvětrat. S terasovým olejem OSMO COLOR na Garapa č. 013 můžete dřevo na dlouhou dobu opticky zhodnotit. Při aplikaci nátěru postupujte přesně dle pokynů uvedených na obalu. Pro správnou funkčnost terasy je bezpodmínečně nutné dodržet základní pravidla pro pokládku dřevěných teras a vytvoření dostatečné stabilní podkladní konstrukce. Pro správnou údržbu a čištění si vyžádejte od našich prodejců technické podmínky a pokyny na údržbu terasových prken.
Dřevo Garapa je velmi trvanlivé.

Použití

Garapa si rozhodně zasluhuje svoji skvělou pověst, kterou mu vynesla jeho pevnost a trvanlivost, stabilita v proměnlivých atmosférických podmínkách a vynikající dekorativní vzhled. Široké možnosti využití zahrnují výrobu venkovních teras, stavbu lodních palub, zábradlí a trupů lodí. Je také používána v truhlařině na schodiště a obklady, v docích a přístavech na mola apod. a na zahradní nábytek.