Plovoucí korkové podlahy

Korková podlaha je vysoce pružná a navozuje příjemný pocit pohody. Korek je měkký a dokonale pružný došlap a má výjimečné tepelné vlastnosti. Korek je totiž vynikající přírodní izolant. Zatímco při chůzi po keramické podlaze ji tepelnou energií z vlastních chodidel ohříváte, korek energii neodebírá a vy máte pocit tepla. To jasně prokázaly snímky chodidel termovizní kamerou.Korkovou podlahu můžete mít ve formě celoplošně lepených dlaždic nebo jako podlahu plovoucí, nejlépe se zámkovým spojem.Výsledky testování firmy Korek Jelínek spol. s r. o. dokazují, že instalací korkové podlahy do obytné místnosti se zvýší teplota v místnosti o 1,5°C. Ze studií o vytápění víme, že snížení vytápěcí teploty v místnosti znamená snížení nákladů na vytápění o 6%. Úspora při použití korkové podlahoviny je tedy 9%.

Další výhody korku:

  • je lehký, pružný, ohebný,
  • má výbornou regeneraci po stlačení,
  • zůstává mechanicky pevný a odolný,
  • má nízkou vodivost a mimořádnou schopnost tepelně i zvukově izolovat,
  • poskytuje výjimečně pohodlnou chůzi a dokonalý tepelný komfort,
  • alergici či astmatici ocení, že je zcela netoxický a odolává plísním,
  • chemicky stálý.

Basic

Tyto podlahy osloví každého, kdo chce obohatit svůj interiér o přírodní materiál, který je šetrný k životnímu prostředí. Využijte výborných vlastností korkových podlah, které vytvoří teplou, klidnou a relaxační atmosféru i u Vás doma za příznivou cenu.

Bloom

Korková podlaha s charakterem. Povrchové dekory, vyrobené výhraděn z ručně dýhovaného korku, představují exkluzivní a pokrokovou kombinaci barev a struktury. S odvážným vzhledem a neuvěřitelnou kolekcí stylů dodá kolekce bloom extravagantní a osobitý charakter každému pokoji.

Emotions

Řada Emotions je navržena s netradičně upraveným provedení, které představuje styl a krásu. S báječným výběrem struktury a barev, nabízí řada Emotions perfektní řešení na vytvoření luxusních interiérových dekorativních stylů od moderního po tradiční.

Printcork

Řada korkových podlah Printcork kombinuje autenticitu a krásu přírodního produktu s vysokou odolností inovativního a zároveň ekologického povrchu.
Přináší zcela nové atraktivní dekory vytvářené technikou vysoce kvalitního tisku.

Recolour

Naprostá novinka na našem trhu, která umožňuje výběr z dvaceti odstínů jasných a sytých barev při zachování všech výhod korkové plovoucí podlahy!
Tato moderní designová podlahovina je vyrobena za použití vysoce kvalitních rafinovaných korkových zrn a inovativního odolného super-matného povrchu WTAX s unikátní jemnou strukturou. Odolnost povrchu tř. 31, rozměr lamel 610 x 380 x 10,5 mm, zámkový systém Uniclic. Možnost vytváření barevných obrazců a kombinování odstínů při jedné pokládce.

Studio

Revoluční kolekce mezi korkovými podlahami, která Vám umožní vybrat si mezi různými velikostmi lamel, které mohou být použity vzájemně mezi sebou. Kolekce Studio jsou korkové podlahy budoucnosti s pronikavým zevnějškem a širokou řadou možností, dostupné již dnes.